Widok na Poczdamie i okoliczne tereny

Widok na Poczdam i okoliczne tereny – Fot.: powell83 – stock.adobe.com

Brandenburgia otwarta na sąsiadów!

Brandenburgia jest jednym z 16 krajów związkowych Republiki Federalnej Niemiec. Jej terytorium położone jest na północnym wschodzie kraju i graniczy na wschodzie z terytorium państwa polskiego. Land ten posiada najdłuższą wspólną granicę z Polską i jako jedyny wzmiankę w konstytucji o przyjaznych relacjach z Polską.

Poczdam – Brandenburgia – Berlin

Poczdam – stolica Brandenburgii – jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w całych Niemczech. Poza Poczdamem czekają tu na zwiedzających idylliczne średniowieczne starówki, urokliwe wsie z zabytkowymi kościołami oraz zachwycające krajobrazy. Wizytówką są rozległe obszary naturalne, rzeki i jeziora. Pośród nich urocze marchijskie wsie i miasteczka, stare kamienne kościoły i szacowne zamki. Można tutaj znajdować doskonałe warunki do spędzania wolnego czasu, dużo kultury i historii oraz mnóstwo dziewiczej przyrody. Myślowo przynależy tutaj oczywiście również Berlin – niemiecka stolica jako samodzielny kraj związkowy położona jest w centrum naszego landu, otoczona przez Brandenburgię. Lubią się – i potrzebują siebie nawzajem: europejska metropolia i piąty co do wielkości kraj związkowy.

Dużo miejsca na spełnianie marzeń

Ten kraj jest wystarczająco miejsca dla każdego . Z powierzchnią liczącą prawie 30.000 km kwadratowych jest Brandenburgia piątym pod względem wielkości krajem związkowym Niemiec i jest prawie tak samo duża jak Belgia. Podczas jednak, gdy tam żyje w tłoku 11 mln ludzi, około dwóch i pół miliona mieszkańców Brandenburgii ma w swoim kraju dużo przestrzeni do rozwoju. Prawie 300 kilometrów z północy na południe i 250 km z zachodu na wschód: Brandenburgia jest wystarczająco duża dla wszystkich, którzy już dzisiaj tutaj się znajdują. Lecz także dla tych, którzy przybywają tu jako goście. A w szczególności dla osób, które osiedlają się w tym kraju i wybierają Brandenburgię jako swoją nową ojczyznę.