22 lipca 2022 roku minęło 100 dni od momentu otwarcia Krajowej Wystawy Ogrodniczej w brandenburskim Beelitz. Już ponad 260 tysięcy gości odwiedziło od momentu otwarcia 14 kwietnia “Festiwal ogrodów dla wszystkich zmysłów” – pod takim właśnie hasłem odbywa się tegoroczna edycja Wystawy O grodniczej, która potrwa do 31 października.

W minionych latach w ramach przygotowań do wydarzenia stworzono na na około 15-hektarowym terenie wystawowym na południe od historycznego starego miasta nad rzeką Nieplitz nowy krajobraz parkowo-ogrodowy. Na odwiedzających czeka kolorowe morze kwiatów z około 150 000 kwitnących roślin, 1,5 miliona cebulek kwiatowych i 57 000 bylin. Nie zabraknie również atrakcji kulturalnych i edukacyjnych. Szczególowy terminarz znajduje się na niniejszej stronie internetowej.

Na terenie wystawy zrealizowano inwestycje o wartości ok. 22 mln euro, sfinansowane przez Ministerstwo Rolnictwa, Środowiska, Ochrony Klimatu Brandenburgii oraz Ministerstwo Infrastruktury i Planowania Krajowego Brandenburgii.