Premier Dietmar Woidke otworzył dziś w Sparkassen-Ski-Arena w Bad Freienwalde wystawę powstałą na cześć królowych i królów przestworzy i dokumentującą udaną współpracę polsko-niemieckią w państwowej bazie skoków narciarskich.

Woidke: “Współpraca pomiędzy sportowcami z obu krajów w Klubie Sportów Zimowych 1923 Bad Freienwalde przyczyniła się do tego, że oba narody są obecnie jednymi z najbardziej utytułowanych w skokach narciarskich na świecie.”

Woidke: „Tu, w płaskiej Brandenburgii, w najbardziej wysuniętym na północ ośrodku skoków narciarskich w Niemczech, wielu niemieckich i polskich skoczków rozpoczęło wspaniałe kariery. Nowa wystawa opowiada o tym, jak w ciągu ostatnich 20 lat zacieśniała się współpraca sportowców z obu krajów, rozwijały się sportowe przyjaźnie i jak zbliżały się do siebie dwa narody. Dzięki takim transgranicznym inicjatywom polsko-niemieckie spotkania w Brandenburgii stały się w międzyczasie oczywistością”.

Woidke wyraził swój optymizm odnośnie pozytywnego rozpatrzenia wniosku złożonego w  Kancelarii Stanu na dofinansowanie modernizacji wejścia na wieżę skoczni narciarskiej. Woidke: „Oprócz talentu i odwagi warunkiem wstępnym osiągania najlepszych wyników w sporcie są nowoczesne obiekty. Sukcesy Klubu Sportów Zimowych 1923 Bad Freienwalde dowodzą, że wykonuje się tu znakomitą pracę.”