Z okazji 25-lecia jubileuszu istnienia Fundacji Genshagen premier Brandenburgii Dietmar Woidke wezwał do zwiększenia zaangażowania na rzecz dialogu i spotkań. „Pełne zaufania relacje z naszymi sąsiadami oraz ścisła współpraca są nieodzownym dobrem, które musimy zachować“, powiedział Woidke podczas uroczystości obchodów w Genshagen 7 czerwca 2019.

Podstawowym celem i zadaniem Fundacji Genshagen jest wspieranie wymiany między Polską, Francją i Niemcami w obszarach gospodarki, kultury i polityki. W siedzibie Fundacji w pałacu w miejscowści Genshagen (Brandenburgia)odbywają się dorocznie liczne projekty,przy relizacji których spotykają się młodzi w większości uczestnicy z Polski, Francji i Niemiec.

Przed uroczystością Woidke pełniący również funkcę koordynatora relacji z Polską rządu federalnego spotkał się z sekretarzem stanu w polskim ministerstwie spraw zagranicznych Szymonem Szynkowskim. Tematem rozmów była potrzeba zwiększenia oferty nauki języka polskiego w Niemczech, nadchodząca 75 rocznica Postania Warszawskiego jak i 80 rocznica agresji niemieckiej na Polskę.