Trwa konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego 2022. Po raz kolejny przyznano nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 euro. Zgłoszenia można nadsyłać w następujących kategoriach: prasa, radio, telewizja, multimedia oraz „dziennikarstwo na pograniczu”. Po dwóch latach wirtualnego wręczania nagród, zwycięzcy zostaną ponownie nagrodzeni podczas gali na żywo 9 czerwca 2022 roku w europejskim mieście Görlitz-Zgorzelec. Polsko-Niemieckie Dni Mediów odbędą się 9.-10. czerwca 2022 w Görlitz-Zgorzelcu.

Nadesłane publikacje mają na celu promowanie współistnienia w Unii Europejskiej. Wszystkie aspekty stosunków polsko-niemieckich mogą być tematycznie ujęte w wypowiedziach. Szczególnie mile widziane są materiały związane z bieżącymi wydarzeniami w sąsiednim kraju. Ale szansę na wyróżnienie mają też artykuły i programy, które poruszają trudną wspólną historię. Organizatorzy przypominają, że redakcje i pracownicy mediów mogą zgłaszać do konkursu nieograniczoną liczbę zgłoszeń. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 30 stycznia 2022 roku.

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja ZEIT Ebelin i Gerd Bucerius oraz sześć regionów partnerskich: trzy województwa – Pomorze Zachodnie, Lubuskie i Dolny Śląsk – oraz trzy kraje związkowe – Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Saksonia – są fundatorami Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej 2022. Nagroda specjalna „Dziennikarstwo w regionie przygranicznym” jest przekazywana przez Saksonię.

Uczestnicy mogą rejestrować swoje prace we wszystkich kategoriach za pośrednictwem internetowego systemu rejestracji https://einsendung2022.medientage.org/senden-daten.html.

Aktualne warunki uczestnictwa, formularz zgłoszeniowy on-line i inne opcje zgłaszania prac można znaleźć na stronie internetowej konkursu http://medientage.org/ategorie-aktuelles,487.html.