Filmowcy z Brandenburgii zdobyli kolejnego Oscara: remake antywojennej powieści “Nic nowego na Zachodzie” zdobył w niedzielę wieczorem w Hollywood aż cztery złote trofea. Oscar trafił również do Poczdamu-Babelsbergu. Scenograf Christian M. Goldbeck, który studiował w Wyższej Szkole Filmowej im. Konrada Wolfa w Babelsbergu i pracuje tutaj jako gościnny wykładowca, odebrał nagrodę wraz ze swoją koleżanką Ernestine Hipper. Premier Brandenburgii Dietmar Woidke pogratulował dziś w Poczdamie Goldbeckowi tego sukcesu “made in Brandenburg”. Woidke w liście do Goldbecka napisał:

“Już w minionych tygodniach można było ostrożnie przypuszczać, że „Na Zachodzie nic nowego“ może znaleźć się wśród tegorocznych zwycięzców – podejrzewam jednak, że pomimo tego otrzymanie trofeum za najlepszą scenografię było niezapomnianym momentem dla Pana i Pańskiej koleżanki Ernestine Hipper. Zasłużyliście na tę nagrodę, a ja mam wielki szacunek dla ciężkiej pracy, jakiej z pewnością wymagało stworzenie obrazów tego wspaniałego antywojennego filmu. Przesłanie zyskuje niestety niezamierzoną aktualność poprzez straszną wojnę na Ukrainie, podobnie jak scenografia, podobnie jak zdjęcia.

Kraina Filmu Brandenburgia cieszy się z Pana sukcesu jako byłego studenta naszego Uniwersytetu Filmowego Babelsberg Konrada Wolfa. Życzę wszystkiego najlepszego na przyszłej drodze artystycznej i wielu jeszcze ekscytujących produkcji!”