Premier Dietmar Woidke uważa, że brandenburska branża turystyczna jest na dobrej drodze po trudnych latach pandemii. Podczas swojej dzisiejszej (17.08.2022) podróży prasowej poświęconej turystyce, podczas której odwiedził Krajową Wystawę Ogrodniczą (LAGA) w Beelitz, powiedział: “Urlop w Brandenburgii znów cieszy się zainteresowaniem. Branża z ostrożnym optymizmem patrzy w przyszłość: formy turystyki oparte na naturze, takie jak campingi czy mieszkania wakacyjne, radzą sobie bardzo dobrze, ale w branży hotelarskiej jest jeszcze sporo do nadrobienia.”

Woidke podkreśił wagę branży turystycznej, jako “ważnego czynnika gospodarczego dla kraju związkowego Brandenburgia”. Turystyka wnosi różnorodny wkład gospodarczy, kulturalny i społeczny w stabilizację i rozwój obszarów wiejskich. Silne, innowacyjne przedsiębiorstwa z atrakcyjną i konkurencyjną ofertą pozostają trzonem całej branży turystycznej.”

Według urzędu statystycznego branża turystyczna Brandenburgii w okresie od stycznia do maja 2022 roku zbliżyła się do porównywalnego okresu w roku przed pandemią 2019, ale nie osiągnęła jeszcze jego poziomu (4,2 mln noclegów komercyjnych w porównaniu z 4,6 mln i 1,5 mln gości nocujących w porównaniu z 1,8 mln).