Krajowa Wystawa Ogrodnicza (Landesgartenschau) w brandenburskim Beelitz wystartuje 14 kwietnia. Oczekuje się do 450 000 odwiedzających w ciągu 201 dni do 31 października. Hasłem wystawy jest „Święto ogrodu dla wszystkich zmysłów”, a motywem przewodnim – kulinarne przysmaki. W końcu region Beelitz jest znany jako zagłębie szparagowe! Jednak organizatorzy chcą również udowodnić, że Beelitz ma pod względem kulinarnym do zaoferowania znacznie więcej niż tylko to wartościowe warzywo.

W ostatnich latach na około 15-hektarowym terenie wystawowym na południe od historycznego starego miasta utworzono nad rzeką Nieplitz nowy krajobraz parkowo-ogrodowy. Na odwiedzających czeka kolorowe morze kwiatów z około 150 000 kwitnących roślin, 1,5 miliona cebulek kwiatowych i 57 000 bylin. Nie zabraknie również atrakcji kulturalnych i edukacyjnych. Szczególowy terminarz znajduje się na oficjalnej stronie wydarzenia.

Na terenie wystawy zrealizowano inwestycje o wartości ok. 22 mln euro, sfinansowane przez Ministerstwo Rolnictwa, Środowiska, Ochrony Klimatu oraz Ministerstwo Infrastruktury i Planowania Krajowego Brandenburgii.