Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr zaprasza do udziału w 1. Polsko-Niemieckim Dialogu Obywatelskim oraz dyskusji z udziałem mieszkańców pogranicza. Wydarzenie odbędzie się w Guben 28. września 2023.

Treść zaproszenia:

„Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr jest jednym z ośmiu regionów przygranicznych wybranych w ramach programu Fundacji im. Roberta Boscha “Common Ground – współtworzenie bez granic”.

Wspólnie z partnerami projektu “Razem silniejsi! Wspólne zarządzanie kryzysowe w polsko-niemieckim regionie przygranicznym” chcemy zaprosić obywateli do dyskusji ponad granicami kraju z politykami i przedstawicielami administracji publicznej i stworzyć format wydarzenia oparty na dialogu. Jesteśmy zainteresowani Państwa opiniami, doświadczeniami i pomysłami!

W tym celu do wiosny 2025 r. odbędzie się pięć dialogów obywatelskich w polskiej i niemieckiej części Euroregionu oraz zostanie powołana wspierająca rada obywatelska. Poszczególne wydarzenia będą realizowane przy wsparciu IKOME/ Steinbeis Mediation, silnego partnera z transgranicznym doświadczeniem w zakresie partycypacji obywateli.

JAK Twoim zdaniem DZIAŁA współpraca transgraniczna?

CO Twoim zdaniem SZWANKUJE w transgranicznym zarządzaniu kryzysami?

GDZIE Twoim zdanie GRZĘŹNIE polsko-niemiecka komunikacja?

Pracownicy Euroregionu oczekują na Państwa zgłoszenia pocztą elektroniczną do dnia 20.09.2023 r. pod adresem info@euroregion-snb.pl na wydarzenie inauguracyjne w dniu 28.09.2023 r. (14:00 – 18:00 w Starej Farbiarni w Guben (Alte Färberei)), a także na wypełnioną ankietę.
Serdecznie zapraszamy do udziału!