Od początku czerwca do końca sierpnia 2022 obowiązywać będzie w całych Niemczech specjalna oferta tzw. 9-Euro-Ticket. Posiadacze biletu za 9 euro mięsiecznie mogą przemieszczać się wszystkimi autobusami, tramwajami, metrem, pociągami podmiejskich oraz pociągami komunikacji regionalnej. Bilet jest ważny tylko w drugiej klasie.

W jakim okresie czasu obowiązuje 9-Euro-Ticket?

Miesięczny bilet na koleje i autobusy za 9 euro za miesiąc będzie obowiązywał latem, od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022.

Kto jest upoważniony do kupna biletu za 9 euro?

Oferta skierowana jest do wszystkich. Bilet jest imienny wystawiany na daną osobę.

W jakich środkach transportu obowiązuje bilet 9-Euro-Ticket ?

Bilet za 9 euro obowiązuje w transporcie regionalnym i komunikacji miejskiej. W to zalicza się autobusy liniowe, tramwaje, kolej, metro, pociągi regionalne (w 2 klasie), regionalne pociągi ekspresowe. Bilet za 9 euro nie będzie dotyczył połączeń dalekobieżnych.

Gdzie można kupić bilet za 9 euro?

Bilety za 9 euro dostępne są w aplikacji DB Navigator Deutsche Bahn od 23 maja. Bilet można zakupić również w automatach biletowych lub w centrach obsługi klienta.

Minister transportu Brandenburgii Guido Beermann skomentował wprowadzenie oferty: “Szczególnie dla nowych klientów ważne jest, abyśmy pokazali, że transport publiczny jest prawdziwą alternatywą dla transportu prywatnego. Wraz z rozpoczęciem promocji “9 euro” będziemy uruchamiać więcej pociągów na niektórych bardziej frekwentowanych liniach w Brandenburgii. Biorąc pod uwagę dotychczasową sprzedaż biletów, spodziewamy się dużego odzewu. Pasażerowie powinni zatem dobrze zaplanować swoje trasy i w miarę możliwości zachować elastyczność. Aby trwale wzmocnić transport publiczny, kraj związkowy Brandenburgia inwestuje również w dłuższej perspektywie w jeszcze lepszą jakość i ilość, a więc w większą liczbę pociągokilometrów, więcej usług i pojazdy przyjazne dla klimatu. W tym celu potrzebujemy jednak od rządu federalnego znacznie większych środków na regionalizację.”