Wzmocnienie infrastruktury transportu kolejowego między Niemcami a Polską i stworzenie perspektyw rozwoju: W środę (8 lutego) premier Dietmar Woidke weźmie udział w 5. Polsko-Niemieckim Szczycie Kolejowym na dworcu Kaiserbahnhof w Poczdamie na zaproszenie koordynatora rządu federalnego ds. współpracy polsko-niemieckiej Dietmara Nietana. Spotkanie na najwyższym szczeblu z udziałem wysokich rangą przedstawicieli rządów z Niemiec i Polski oraz liderów spółek kolejowych obu krajów dotyczy usprawnienia transgranicznego transportu kolejowego. Woidke zainicjował format podczas swojej kadencji jako koordynator stosunków polsko-niemieckich we wrześniu 2015 roku.

W rozmowach z ramienia Brandenburgii wezmą udział również Katrin Lange, minister ds. Europy, Rainer Genilke, sekretarz stanu ds. infrastruktury oraz Gernot Schmidt, starosta powiatu Märkisch-Oderland.

Przedstawicieli mediów serdecznie zapraszamy do udziału i relacjonowania.

Gdzie: DB Academy, Am Neuen Palais 1, 14469 Potsdam

Kiedy: Środa, 8 lutego 2023 r.

Co: godz. 13.30: oświadczenia prasowe premiera Woidke i premiera Saksonii Michaela Kretschmera

Miejsce: Kaisersaal (wstęp od ok. godz. 13.00).

Godz. 15.30: Konferencja prasowa z udziałem ministra-prezydenta Woidke, ministra ds. Europy Lange, sekretarza stanu ds. infrastruktury Genilke i starosty Schmidta

Miejsce: Kaiserhalle Glass Box 3

Prosimy o zwrócenie uwagi na następujące informacje dotyczące akredytacji: akredytacje na oba wydarzenia prasowe wymagane są oddzielnie.

Na konferencję prasową o godz. 15.30 prosimy o rejestrację mailową na adres presse@stk.brandenburg.de najpóźniej do godz. 15.00 we wtorek (7 lutego).

Do uzyskania akredytacji wymagane są następujące dane: Nazwisko, imię, organizacja/medium i funkcja, kontakt: Numer telefonu i adres e-mail.

Akredytacje na oświadczenia prasowe o godz. 13.30 można uzyskać w Federalnym Urzędzie Spraw Zagranicznych pod adresem presse@diplo.de do godz. 12.00 we wtorek (7 lutego) (patrz oddzielne zaproszenie dla mediów).

Wszyscy zainteresowani przedstawiciele mediów muszą zarejestrować się na miejscu na oba wydarzenia prasowe już od godziny 13.00!