DownloadJeszcze do 20 stycznia można zgłaszać prace do XXII konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego. Wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 13 czerwca we Wrocławiu
Do konkursu zgłaszać można prace o bardzo różnorodnej tematyce. Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska przyznawana jest za najlepsze prace, które otwarcie i rzetelnie informują o kraju sąsiada. Prace zgłaszane do konkursu powinny przyczyniać się do poszerzania wiedzy Polaków i Niemców o sobie nawzajem, a także pomagać zrozumieć politykę, zjawiska gospodarcze, osiągnięcia nauki i kultury obu państw, przybliżać życie codzienne i problemy społeczne sąsiedniego kraju oraz wspierać integrację obu narodów w Unii Europejskiej. Tematy prac mogą dotyczyć wszystkich aspektów relacji polsko-niemieckich, jury jednak szczególną wagę przykłada do prac podejmujących bieżące sprawy sąsiada, jednak także artykuły czy audycje o trudnej polsko-niemieckiej historii mają szansę na nagrodę.
Fundatorami Nagrody są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Roberta Boscha, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius oraz sześć regionów partnerskich: województwa – dolnośląskie, zachodniopomorskie i lubuskie – i trzy kraje związkowe – Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia.
za Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej