SetRatioSize104144-deutschepolen16 stycznia 2017 zaprezentowana zostanie publicznie przez  Polsko-Niemiecką Fundację na rzecz Nauki nowa seria wydawnicza „Historia polsko-niemiecka” przygotowana przez Deutsches Polen Institut w Darmstadt  W serii tej ukażą się pozycje poświęcone wzajemnej historii politycznej, społecznej i kulturalnej. Prezentacja połączona będzie z dyskusją, w której wezmą udział między innymi Rita Süssmuth, przewodnicząca zarządu PNFN, Martin Gorholt, pełnomocnik rządu Brandenburgii ds. stosunków międzynarodowych oraz ambasador Polski w Niemczech Andrzej Przyłębski (zaproszony). Wydarzenie zatytułowano „Polacy i Niemcy. Historia sąsiedztwa“ nawiązując do dwóch innych dużych projektów – mianowicie wspólnego podręcznika do nauki historii oraz serii telewizyjnej „Niemcy i Polacy“.

Dyskusja odbędzie się w Berlinie 16 stycznia 2017 w godzinach  16.30 – 21.00 w siedzibie Przedstawicielstwie Kraju Związkowego Brandenburgia w Berlinie.

Liczba miesc jest ograniczona stąd prośba o wcześniejsze zgłoszenie udziału drogą mailową do 14 stycznia 2017: info@dpi-da.de

Adres: Berliner Vertretung des Landes Brandenburg, In den Ministergärten 3, 10117 Berlin