Schriftzug_Feuerwehr.jpg..16289627Krajowa Szkoła Ochrony Przeciwpożarowej i przed Katastrofami (LSTE) w Eisenhüttenstad oraz Państwowa Straż Pożarna województwa lubuskiego świętują dziś dziesiątą rocznicę współpracy. W uroczystych obchodach w Eisenhüttenstadt wziął udział minister spraw wewnętrznych Brandenburgii  Karl-Heinz Schröter.

Minister powiedział podczas uroczystości między innymi: „Partnerstwo to zawarte zostało przede wszystkim w celu pogłębienia współpracy w zakresie szkoleń ochrony przeciwpożarowej, cywilnej oraz przed katastrofami. Dziś, dziesięć lat później,  możemy z całym przekonaniem powiedzieć, że stosunki z Polską są nie do pomyślenia bez współpracy z Państwową Strażą Pożarną województwa lubuskiego. Ze współpracy powstało nie tylko partnerstwo, partnerzy stali się również przyjaciółmi.“

Współpraca realizowana jest w obszarach wspólnych działań ratowniczych,wspólnych ćwiczeń, szkoleń seminariów i warsztatów, realizacji wspólnych projektów unijnych, zawodów pożarniczych oraz spotkania i wizyt roboczych i okolicznościowych.