Plakat_Ausbildung-Finanzwirt_2016_POLNISCH_druckMinisterstwo finansów Brandenburgii szuka ponownie kandydatki i kandydatów do odbycia praktyki zawodowej lub studiów w administracji skarbowej. Do obsadzenia jest 40 miejsc dwuletnich praktyk zawodowych połączonych z uzyskaniem rangi technika finansowego oraz dalszych 70 miejsc trzyletnich dualnych studiów dających możliwość uzyskania tytułu dyplomowanego ekonomisty finansowego. Kształcenie rozpocznie się w sierpniu tudzież we wrześniu 2019.
Poszukiwani są ponownie polskojęzyczni kandydatki i kandydaci, ponieważ przykładowo urzędy skarbowe w Cottbus i Oranienburgu są odpowiedzialne za opodatkowanie działających w Niemczech firm budowlanych i ich polskojęzycznych pracowników. Polskojęzyczni kandydaci muszą wykazać się dobrą znajomością języka niemieckiego i posiadać te same kwalifikacje zawodowe jak kandydaci z Niemiec.
Kandydatki i kandydaci nie mogą mieć przekroczonego 40 roku życia. Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji na polskojęzycznej stronie Obok szczegółowych informacji odnośnie praktyk zawodowych i studiów po polsku i niemiecku na portalu istnieje możliwość złożenia podania online.