Albrecht Gerber udał się dzisiaj wraz z dyrektorem Agencji Wspierania Gospodarki Brandenburgii (Wirtschaftsförderung Brandenburg) Steffenem Kammradt  z czterodniową wizytą do Polski. Delegacja brandenburska odwiedzi Warszawę, Wrocław i Lubsko. „Polska jest najważniejszym partnerem handlowym Brandenburgii“ podkreśił Gerber.

Celem podróży jest dalsza rozbudowa kontaktów z polskimi partnerami. Już w 2016 roku Gerber i Kammradt odwiedzili centrale firm polskich inwestujących w Brandenburgii. W Warszawie dojdzie tym razem do spotkań z przedstawicielami polskich ministerstw energetyki i rozwoju gospodarki oraz z ambasadorem Niemiec w Polsce Rolfem Nikelem. We Wrocławiu oprócz spotkań z przedstawicielami władz województwa dolnośląskiego minister weźmie udział w Forum Innowacyjności i Gospodarki, które organizowane jest wspólnie przez brandenburskie ministerstwo i urząd marszałkowski. Celem Forum jest pogłębieniewspółpracy naukowej i gospodarczej obu regionów oraz oceny nowych szans kooperacji na polach techniki mikrosystemowej i optyki. Brandenburgia jest poza tym partnerem tegorocznego festynu letniego organizowanego przez niemieckiego konsula generalnego we Wrocławiu 8 czerwca.

„Współpraca regionalna jest i pozostanie fundamentalną podstawą stosunków brandenbursko-polskich. Nasz kraj związkowy jest szczególnie zainteresowany dalszą rozbudową kontaktów gospodarczych z województwem dolnośląskim.“