9ffc961c6c5c3c98333a7565dc93862d-f449b-fit-800-600Premier Brandenburgii i koordynator stosunków Niemiec z Polską wygłosi uroczystą mowę w trakcie uroczystości wręczenia Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej w w Górzykowie ramach X Polsko-Niemieckich Dni Mediów.  Woidke wręczy również główną nagrodę w kategorii reportaż radiowy.

Dni Mediów odbędą się w tym roku w dniach 31 maja -1 czerwca 2017 roku w województwie lubuskim, w Zielonej Górze i Górzykowie. Wydarzeenie to to profesjonalne forum dziennikarskie – miejsce spotkań i wymiany poglądów przedstawicieli świata mediów jak również okazja do osobistych rozmów dziennikarzy i medioznawców z Polski i Niemiec. Partnerzy projektu pragną w ten sposób wspierać polsko-niemiecki dialog w środowisku dziennikarzy. Dni Mediów organizowane są co roku, na przemian w Polsce i w Niemczech. Uroczystym akcentem Dni Mediów jest wręczenie Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej za najlepsze prace dziennikarskie, które zostały opublikowane w roku poprzednim. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach.

Pierwsze Dni Mediów odbyły się w 2008 roku w Poczdamie pod hasłem: “Machina polityczno-medialna: Polska i Niemcy w europejskich doniesieniach medialnych”. W dyskusjach uczestniczyli m.in. Gesine Schwan i Władysław Bartoszewski. X Dni Mediów

Dni Mediów organizowane są wspólnie przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundację Roberta Boscha oraz region przygraniczny w Polsce lub w Niemczech.

więcej informacji/ za: dnimediow.org