widok-na-wittstock-brandenburgia-2016-szymon-nitka-5634W maju rowerowe szlaki Brandenburgii odwiedziła dwójka polskich turystów rowerowych, autorów bloga podróżniczego Znajkraj. Celem podróży były parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody północy Brandenburgii, a także zachowane centra miast północy naszego kraju związkowego. I wszystkie inne ciekawe miejsca Brandenburgii leżące po drodze.

Polscy turyści, Ola i Szymon Nitka, podróżowali po dwóch z długodystansowych szlaków rowerowych Brandenburgii – Berlin-Uznam i Tour Brandenburg. Rozpoczęli swoją trasę w Bernau koło Berlina, by następnie przez Joachimsthal, Templin, Lychen, Rheinsberg, Wittstock, Pritzwalk i Perleberg dotrzeć nad Łabę do Wittenbergi. W podróży wspierała ich Tourismus-Marketing Brandenburg.

Z odwiedzonych miejsc wspominają między innymi Biorama Projekt w Joachimsthal, gdzie dwoje przedsiębiorców urządziło nowoczesny dom w dawnej wieży ciśnień, a w zabudowaniach wokół zorganizowało galerię sztuki. Chwilę wcześniej turyści zatrzymali się w Wildpark Schorfheide, zwracając uwagę na polskie napisy na tablicach. Podczas podróży po Brandenburgii zwiedzili także imponujący pałac Rheinsberg, dzieło Fryderyka II Wielkiego, a także hitlerowski obóz koncentracyjny dla kobiet w Ravensbrück. Zachwycali się wspomnianymi, historycznymi centrami miast – w Templinie, Wittstock, czy Perlebergu.

Rowerowi podróżnicy w swoim tekście dużo uwagi poświęcają jakości dróg rowerowych w Brandenburgii. Zauważają wysokiej jakości nawierzchię i bezpieczeństwo uprawiania turystyki rowerowej w Niemczech, a także wygodę korzystania z obiektów noclegowych sieci bett+bike.

Cały tekst, zdjęcia i szczegółowa mapa podróży dostępna jest na blogu Znajkraj