Beitragsbild_Hochschulinformationstag2018_1_700x389px_jpgDzień Informacyjny poświęcony możliwościom kształcenia zawodowego i szkołom wyższym odbędzie się 9 czerwca w Königs Wusterhausen

„Podatki – Twoja Przyszłość” – tymi słowami brandenburskie ministerstwo finansów werbuje młodych pracowników na stanowiska w brandenburskiej administracji finansowej. 1 sierpnia kończy się mianowicie termin składania podań dla tych osób, które chciałyby rozpocząć w nadchodzącej jesieni kształcenie zawodowe albo studia.

Poszukiwani są ponownie polskojęzyczni kandydaci i kandydatki, którzy będą mogli znaleźć zatrudnienie na przykład w urzędach finansowych w Cottbus i Oranienburgu i być odpowiedzialni za opodatkowywanie polskich firm budowlanych działających w Niemczech i ich pracowników. Osoby zainteresowane, oprócz znajomości języka polskiego, muszą znać także dobrze język niemiecki i spełniać te same wymagania zawodowe, jak osoby zamieszkałe w Niemczech.

Kto chciałby się bliżej poinformować odnośnie dwuletniego wykształcenia zawodowe jako technik finansowy lub trzyletnich studiów na kierunku dyplomowany/a ekonomista/ka finansowy/a, ten będzie miał ku temu okazję 9 czerwca 2018. Odbędzie się wówczas Dzień Informacyjny poświęcony możliwościom kształcenia zawodowego i szkołom wyższym w Centrum Kształcenia (Aus- und Fortbildungszentrum) w Königs Wusterhausen, na którym przedstawione zostaną bliżej oba zawody oraz dalsze możliwości kształcenia i studiowanie oferowane przez kraj związkowy Brandenburgia.

Ausbildungs- und Hochschulinformationstag
Czas: 9. czerwca 2018 od godziny 10 do 15
Otwarcie: Godzina 10.00, Mehrzwecksaal des Rolf-Grabower-Hauses
Miejsce: Campus der Fachhochschule für Finanzen
im Aus- und Fortbildungszentrum,
Schillerstraße 6, 15711 Königs Wusterhausen.

Przedstawione zostaną następujące możliwości studiów i kształcenia zawodowego:

Dualne oferty studiowania:
-administracji finansowej z dyplomem akademickim „dyplomowany ekonomista finansowy“, kierunek studiów na Wyższej Szkole Finansów w Königs Wusterhausen
-prawa na urzędnika wymiaru sprawiedliwości, kierunek studiów na Wyższej Szkole Gospodarki i Prawa w Berlinie (Hochschule für Wirtschaft und Recht)
-administracji wewnętrznej, kierunek studiów „Administracja Publiczna Brandenburgii (LL.B.)“ na Wyższej Szkole Technicznej w Wildau (Technischen Hochschule Wildau)
-administracji wewnętrznej, kierunek studiów „Informatyk administracyjny (B.Sc.)“ na Wyższej Szkole Technicznej w Wildau
-administracji wewnętrznej, w służbach policyjnych (B. A.) na Wyższej Szkole Policyjnej w Oranienburgu (Fachhochschule der Polizei in Oranienburg)

Dualne kształcenie:
-administracji finansowej z dyplomem zawodowym „ekonomista finansowy“,
-prawa na urzędnika administracji sądowniczej
-prawa na pracownika administracji sądowniczej
-administracji wewnętrznej, na informatyka (IHK)
-administracji wewnętrznej, na aspiranta policyjnego

Więcej informacji tutaj