1015_icon_igw.gif.15888767Premier Dietmar Woidke wysoko ocenił ekspozycję brandenburskiego branż rolniczej i spożywczej na tragach Zielony Tydzień w Berlinie. Podczas zwiedzania prezentacji z okazji otwarcia w poniedziałek Hali Brandenburgii Woidke powiedział: „Brandenburgia prezentuje się po raz 25. na największych na świecie targach rolniczych jako rolniczy kraj związkowych o dobrym smaku, z wysoką różnorodnością produktów oraz znany z serdecznej gościnności.“ Do udanej ekspozycji Brandenburgii na targach przyczyniła się pomysłowa aranżacja Hali jako marchijskigo placu targowego wypełnionego stoiskami 75 wystawców.

Tradycją jest już wizyta w Hali Brandenburgii delegacji z zaprzyjaźnionych polskich województw. W tym roku na zaproszenie minstra rolnictwa i ochrony środowiska Brandenburgii Jörga Vogelsängera odpowiedzieli i wzięli udział w spotkaniu wicemarszałkowie województw lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa i Ewa Maria Mańkowska z dolnośląskiego.

W Berlinie trwa 82. Zielony Tydzień, największe na świecie targi branży spożywczej, rolniczej i ogrodniczej. 1600 wystawców z 65 krajów prezentuje swoje wyroby i zaprasza do skosztowania tradycyjnych dań.

Targi trwają od 20 do 29 stycznia. Hala Brandenburgii ma numer 21a.