20161126_weihnachtRząd Brandenburgii po raz kolejny dofinansuje polsko-niemiecki Jarmark Gwiazdkowy w Poczdamie. Odbędzie się on między 2. i 4. grudnia na placu Kutschstallhof w historycznym centrum Poczdamu. Kancelaria stanu i ministerstwo spraw europejskich przeznaczą na ten cel wspólnie 6.000 euro ze środków loterii krajowej. Poza tym premier Woidke przejął patronat honorowy nad 13. już edycją wydarzenia. Minister spraw europejskich Stefan Ludwig weźmie udział w piątek 2. grudnia w otwarciu Jarmarku.

Woidke odniósł się do wsparcia: „Jarmark Gwiazdkowy jest wybitnym wydarzeniem kulturalnym, które każdego roku od nowa pokazuje, jak funkcjonuje aktywne sąsiedztwo. Polski Jarmark jest u nas w Brandenbrgii na stałe zakorzeniony i stanowi punkt szczytowy kalendarza kulturalnego. Świadczą o tym stale rosnące liczby odwiedzających. Jestem przekonany, że organizatorzy również w tym roku przygotują bogaty program kulturalny.“

Ludwig podkreślił: „Wspólnie my Polacy i Niemcy jesteśmy integralną częścią Europy, wspólnie jesteśmy 25 lat po podpisaniu Traktatu tymi, którzy zapewnić muszą jedność i przyszłość Europy. Do tego jednak nie wystarczy współpraca polityki i administracji, koniecznym jest żeby dochodziło do spotkań międzyludzkich ponad granicami i do kontaktu z kulturą kraju sąsiedniego. Wspólne jarmarki adwentowe stanowią ku temu wspaniałą okazję.”

Programm

Flyer