Staatssekretär Dr. Thomas DrescherSekretarz stanu ds. edukacji Brandenburgii Thomas Drescher odwiedzi jutro 24 marca na zaproszenie wojewody wielkopolskiego XXI. Targi Edukacyjne w Poznaniu. Tradycyjnie wezmą w nich udział szkoły brandenburskie jak na przykład Gimnazjum Karola Liebknechta z Frankfurtu nad Odrą oraz gimnazjum w Stift Neuzelle. W targach weźmie udział ponad 260 wystawców, organizatorzy liczą się z 30.000 odwiedzających. Targi skierowane są do uczniów szukających informacji odnośnie możliwości edukacyjnych lub programów unijnych. Biorące udział brandenburskie gimnazja mają polsko-niemiecki profil i oferują możliwość dwujęzycznej nauki i zdania niemieckiej matury.
Staatssekretär Thomas Drescher: „Poznańskie Targi Edukacyjne mają dobrą opinię również poza granicami Polski. Cieszę się na żywą atmosferę Targów i dalsze intensywne rozmowy z politykami i ekspertami edukacyjnymi z sąsiedniego kraju.“
Wizyta sekretarza stanu jest częścią wielopłaszczyznowych kontaktów brandenburskiego ministerstwa edukacji z Polska i w szczególności z Wielkopolską. We wspólnym planie roboczym do roku 2020 ustalone rozliczne formy przyszłej współpracy.