Internationale Grüne Woche 2015,Spreewaldkonserve Golßen GmbH - Halle 21aMinister rolnictwa i ochrony środowiska Jörg Vogelsänger przyjął delegację partnerskich województw lubuskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego w hali Brandenburgii na międzynarodowych targach Grüne Woche w Berlinie.

Vogelsänger powiedział: „Jako Brandenburczycy wiemy, jak ważne są dla Polski i Niemiec ścisłe partnerskie relacje. Kontynuacja fachowej współpracy i wspieranie wspólnych polsko-niemieckich partnerów przekłada to zadanie dla dobra mieszkańców i rozwoju wspólnego regionu granicznego.“

W trakcie dyskusji dominowały tematy związane ze wspólnym użytkowaniem wód granicznych, w szczególności Odry oraz potrzeby ściślejszej współpracy w obszarze rolnictwa ekologicznego i sprzedaży produktów ekologicznych. W programie spotkania omówiono również kwestie związane z ochroną środowiska i zapobieganiem powodziom.

Podstawą współpracy jest ustalony w 2015 roku wieloletni program roboczy brandenburskiego ministerstwa rolnictwa i ochrony środowiska z trzema województwami partnerskimi do 2019 roku.