Otwarcie

DNI-BRANDENBURGII 2016, serdecznie witamy w Hoppegarten!

Scena przy ratuszu

Sobota, godzina 11

Po ekunemicznym uroczystym nabożeństwie, które odbędzie się na scenie przy ratuszu o godzinie 9, premier Dr. Dietmar Woidke, burmistrz gminy Hoppegarten- Karsten Knobbe jak i starosta Gernot Schmidt rozpoczną uroczystość.

Wraz z nimi rozpoczną dzięcięce i młodzieżowe zespoły taneczne z Neuenhagen oraz ambasadorka uroczystości Leona Heine. Sport odgrywa znaczącą rolę podczas festiwalu, potwierdza to także grupa monocyklistów Fredersdorf-Vogelsdorf.

Członkowie związku strzeleckiego nie omieszkają rozpocząć uroczystości strzałem z armaty „Sanfte Susanne”.

I to się nazywa: „… Hoppegarten w dobrej perspektywie!”

Gala wieczorna

Gdy nadejdzie wieczór …

W trakcie DNI BRANDENBURGII 2016

Na żywo na dużej scenie Antenne Brandenburg – Bühne

Jako główny punkt programu DNI BRANDENBURGII zachwycą publikę w sobotę Antenne Brandenburg i gmina Hoppegarten niepowtarzalnym występem gwiazdy:

Brytyjski zespół rockowo-bluesowy Mungo Jerry udowodni, że ma więcej tytułów do zaoferownia niż porywający Evergreen „In the Summertime”.

Frida Gold zapytają na koniec „O czym powinniśmy marzyć” (“Wovon sollen wir träumen”) i oczarują pubilkę ich euforycznymi meliodiami i zaraźliwymi bitami.

Piosenkarz, autor piosenek i wyjątkowy talent Tim Bendzko będzie tego wieczoru nie tylko „Jeszce tyko chwilę ratować świat” („Nur noch kurz die Welt retten”), ale także zaskoczy publikę jego nowymi piosenkami.

Od godziny 23 będą mogli Państwo obejżeć pokazy pirotechniczne i laserowe.

Historyczny pochód dorożek

W sobotę 3 września wystartuje do Hoppengarten HISTORYCZNY POCHÓD DOROŻEK w ramach DNI BRANDENBURGII z mottem przewodnim:

Ze środka Brandenburgii – od Bramy Brandenburskiej do DNI BRANDENBURGII – aż do toru wyścigowego Hoppegarten”

Łącznie pięć historycznych dorożek – w tym trzy duże pocztowe dorożki – wystartują o godzinie 9:30 spod Bramy Brandenburskiej w Berlinie i pojadą do Hoppegarten na DNI – BRANDENBURGII, gdzie dotrą około godziny 15:40 na tor wyścigowy Hoppegarten.

Prominentne „Głowy Brandenburgii” (“Brandenburger Köpfe”) z zakresu gospodarki, polityki, sztuki i sportu będą towarzyszyc dorożką na ich ponad 20 kilometrowym odcinku w łącznie czterech etapach i przystankach, zachęcając przy tym do wzięcia udziału w DNIACH BRANDENBURGII.

Poczas przystanków będzie można usłyszeć relacje z pochodu na żywo.

Zawody burmistrza i starosty powiatu

enviaM prezentuje:

Niedziela

Od godziny 13 do 14, scena przy ratuszu

Czym jest Brandenburgia? Zapytaj dzieci!

Hoppegarten nie został pobłogosławiony wodą, dlatego tegoroczne zawody o puchar burmistrza i starosty powiatu odbędą się na suchym lądzie – na scenie przy ratuszu. Brandenburskie dzieci w wieku od czterech do sześciu lat opisują definicje z landu Brandenburgia. Czy to Märkische Schweiz, tor wyścigowy czy dwoneczek rowerowy, kto z polityków gminy najszybciej odgadnie definicję, przechodzi rundę dalej. Spektakl wiedzy o landzie będzie prezentowany wraz z klipami wideo, w których dzieci będą zadawać zagadki. Wielką nagrodą dla zwycięzcy bedzie spot reklamowy w celu kształtowania wizerunku w radiu BB Radio o wartości 5.000 euro.

Urząd honorowy

ZAANGAŻOWANIE jest w Brandenburgii napisane dużymi literami. Land zaprezentuje się swoim gościom z bliska i daleka na DNIACH BRANDENBURGII w pełnej różnorodności, tak samo urząd honorowy zostanie zareprezentowany z szeroka paletą inicjatyw. Pod hasłem „Zaangażowane w Brandenburgii” prezentuje się wiele regionalnych stowarzyszeń, jak i grupy i organizacje z całej Brandenburgii. Reprezentują one tysiące mieszkańców Brandenburgii, którzy wstawiają się za dobrem ogólnym.

Mila Urzędu Honorowego” poinformuje Państwo o możliwości dobrowolnych działalności i zaprezentują możliwość zaangażowania się aktywnie w różnych obszarach. Poza tym 3 września o godzinie 15:20„Urzędnik/urządniczka honorowy/honorowa miesiąca” zostania uhonorowany/uhonorowana przez premiera Dr. Dietmar Woidke na scenie Antenne Brandenburg-Bühne. Także temat „Przemiana demograficzna” znajduje miejsce w programie DNI BRANDENBURGII. Również szef kancelarii państwowej, sekretarz stanu Rudolf Zeeb, przedstawi 4 września na scenie ratuszowej specjalnie zaangażowaną inicjatywę i przekaże wyróżnienie „Wzoru demograficznego miesiąca“.