Rozpisano konkurs o XVIII Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego 2015 – Ponowne ogłoszenie Nagrody „Dziennikarstwo na Pograniczu” – Termin zgłaszania prac: 10 stycznia 2015 r. – Dni Mediów 21 i 22 maja w Szczecinie.
Po raz osiemnasty ogłoszono konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską, która od grudnia 2013 r. nosi imię Tadeusza Mazowieckiego, w uznaniu dla działalności dziennikarskiej tego działacza na rzecz praw obywatelskich i pierwszego demokratycznego premiera Polski po roku 1989.

Jak co roku organizatorzy czekają przede wszystkim na prace dziennikarskie, które poszerzają wiedzę o kraju sąsiada i przyczyniają się do lepszego wzajemnego zrozumienia się przez Polaków i Niemców. Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska przyznawana jest w trzech kategoriach: Prasa, Radio i Telewizja. Kontynuowana będzie zapoczątkowana w roku 2013/2014 tradycja Nagrody „Dziennikarstwo na Pograniczu”. Laureatów XVIII edycji Nagrody im. Tadeusza Mazowieckiego poznamy podczas VIII Polsko-Niemieckich Dni Mediów, które odbędą się w dniach

21-22 maja 2015 roku w Szczecinie. Fundatorami Nagrody są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Roberta Boscha oraz sześć regionów partnerskich: trzy województwa – zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie – i trzy kraje związkowe – Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia.Dziennikarze, stacje radiowe i telewizyjne oraz redakcje z Polski i Niemiec zgłaszać mogą prace opublikowane po raz pierwszy w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 roku. Spośród nadesłanych prac jury składające się z niezależnych ekspertów w kategoriach Prasa, Radio i Telewizja, a także przedstawicieli organizatorów wybierze najlepsze materiały. Termin zgłaszania prac upływa 10 stycznia 2015 roku. Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska przyznawana jest od 1997 roku, od 2008 roku w ramach corocznych Polsko-Niemieckich Dni Mediów.
za www.dnimediow.org